Debata oksfordzka po raz pierwszy

22 czerwca 2018

Spierajmy się tylko o idee – to możliwe!

20 czerwca odbyła się pierwsza w historii naszej szkoły debata oksfordzka. W szranki stanęły dwie klasy trzecie – B oraz D. Kibicowali im pozostali uczniowie. Przeprowadzony zgodnie z zasadami sztuki spór dotyczył równości płci – równości praw, możliwości i obowiązków. Każda z drużyn wystawiła czterech mówców. Klasę III B reprezentowali: Lidia Pawlicka, Karolina Fisiak, Jakub Zawora, Paulina Przewoźna. Klasę III D: Olga Zuba, Jakub Wójcicki, Łukasz Bułaciński oraz Katarzyna Kurczyna. Marszałkiem debaty była Anna Szych, sekretarzem Anna Moszczyńska – nauczycielki języka polskiego. W panelu ekspertów zasiedli: Małgorzata Gutkowska oraz Emilia Kobyłecka – nauczycielki biologii, Janina Polito-Kulińska – nauczycielka fizyki, Małgorzata Kospin – psycholog szkolny oraz reprezentanci Rodziców, Monika Kępska – logopeda i pedagog oraz Marcin Sułkowski – dziennikarz radiowy. Wygrała, niemal jednogłośnie, wizja równości płci. Najcenniejszą zdobyczą nas wszystkich było doświadczenie, że debata z zachowaniem najwyższych standardów etycznych jest możliwa. Uczestnikom gratulujemy!

_images_IMG_20180620_093656
_images_IMG_20180620_093723