Finał Akcji Charytatywnej „Otwórz serce” na rzecz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci

O tym wydarzeniu mówiło się w całej szkole...

Pojawiały się głosy, że to nie może się udać, nie przyniesie odzewu..

Czas pokazał, że pomimo wielu trudności wszystko poszło zgodnie z planem!

9 maja 2017 roku odbył się finał Akcji Charytatywnej "Otwórz serce" na rzecz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci.

Sala gimnastyczna na czas koncertu zamieniła się w raj wypełniony ptakami, motylami oraz kwiatami. Wszędzie było kolorowo, co dawało poczucie ciepła, sielanki i odprężenia. Na wprost głównego wejścia na salę stanęła scena z profesjonalnym oświetleniem i nagłośnieniem oraz dekoracja, które sprawiały wrażenie obecności na koncercie plenerowym.

Imprezę finałową otworzyła dyrektor szkoły, Pani Beata Kaniewska-Dolder. Chwilę później na sali pojawili się: Pani Janina Adamczyk - prezes ŁHdD oraz Pan Jarosław Mackiewicz - rzecznik ŁhdD, a także Goście Specjalni: Pani Justyna Panfilewicz, Pani Patricia Kazadi, Pan Patryk Skoczyński, Pani Katarzyna Malenda, Pani Aleksandra Turoń, Pan Sebastian Rychcik, Pan Paweł Binkiewicz, Pan Sebastian Wojtczak oraz Pan Daniel Rychter. Wszyscy zostali przywitani przez organizatora akcji Pana Bartłomieja Ropelskiego.

Na wszystkich czekała pierwsza niespodzianka od uczniów - jive Marceliny Wiśniewskiej oraz Karola Walczaka, którzy od samego początku przekazali uczestnikom dawkę pozytywnej energii. Następnie przyszedł czas na rozmowę z Patricią Kazadi, która nie kryła podziwu dla aktywnej postawy społeczności uczniowskiej. Jednocześnie zachęcała do włączania się do podobnych akcji charytatywnych.

Jako kolejna na scenie pojawiła się Justyna Panfilewicz, której utwory przepełnione były niezwykłymi emocjami. Po występie wokalistki młodzież zaprezentowała kolejną niespodziankę - fenomenalny pokaz tańca współczesnego w wykonaniu Zuzanny Kapuściak.

Kolejnymi gośćmi na scenie byli Patryk Skoczyński oraz Katarzyna Malenda, którzy wiedzieli, co potrzebne jest, by rozkręcić imprezę. Stało się tak za sprawą piosenki "How deep is your love", przy której publiczność doskonale się bawiła.

Występ kolejnej wokalistki Aleksandry Turoń na długo pozostanie wszystkim w pamięci, dzięki wykonaniu piosenki „Miód". Dobrą zabawę kontynuował Filip Rychcik, który odpowiedział na zapotrzebowanie publiczności i od razu przeszedł do śpiewania. Paweł Binkiewicz okazał się „zwierzęciem scenicznym” i rozgrzał widownię do czerwoności swoim występem.

W trakcie koncertu społeczność uczniowska prezentowała również wiersze papieża Jana Pawła II oraz księdza Jana Twardowskiego. Podczas akcji nie mogło zabraknąć występu Aleksandry Szataniak, która zaskoczyła wszystkich gości swoim talentem.

Ostatnią muzyczną petardą był duet Sebastiana Walczaka i Daniela Rychtera, którzy swoją muzyką wprawili wszystkich w zachwyt.

Podczas akcji udało się zebrać kwotę 3914,62 zł na rzecz podopiecznych Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci.

Nad całością akcji charytatywnej czuwali: firma PRODJS GROUP oraz fotografowie Alicja Urbaniak oraz Paweł Stachowiak.

Całość zorganizował i poprowadził Bartłomiej Ropelski.

Za pomoc i umożliwienie przygotowania Finału Akcji Charytatywnej "Otwórz Serce", Dyrektor oraz Pracownicy Publicznego Gimnazjum nr 13 w Łodzi zostali wyróżnieni podziękowaniem od Prezes Stowarzyszenia "Łódzkie Hospicjum dla Dzieci" Pani Janiny Adamczyk, za co cała Społeczność "13-tki" składa serdeczne podziękowania. Za rok planujemy kolejną edycję, podczas której postaramy się zapewnić jeszcze więcej emocji, wzruszeń, uśmiechów i dużo, dużo muzyki! Przygotował: Bartłomiej Ropelski