SZCZUR

Nasza szkolna gazetka "SZCZUR", to jak sama nazwa wskazuje, nic innego jak "Szkolne Czasopismo Urwisów". Pismo to jest tworzone wyłącznie przez uczniów naszej "Trzynastki". W "Szczurze" możesz znaleźć wszystko: ciekawostki ze szkolnego korytarza, wywiady, łamigłówki, artykuły na tysiąc i jeden tematów, oraz humor szkolny ku pokrzepieniu serc. Każdy znajdzie coś dla siebie! Sami piszemy artykuły, sami składamy je w logiczną całość, no i oczywiście sami naszą gazetkę rozprowadzamy! W naszej redakcji nic nie szłoby tak jak należy, gdyby nie ogromna pomoc pani mgr Czesławy Siewierskiej. Warto dodać, że nasza gazetka otrzymała specjalne wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie na najlepsze szkolne czasopismo! Pierwszy numer "Szczura" ukazał się w styczniu 2001 roku, inicjatorem jego powstania był Michał Stanowski, wtedy uczeń kl. Id. Od tego czasu zyskaliśmy grono wiernych czytelników z niecierpliwością oczekujących ukazania się najnowszego numeru. Początkowo naszą gazetkę redagowały zaledwie 3 osoby, teraz jednak skład redakcji znacznie się powiększył. Niekiedy podczas spotkań zespołu redakcyjnego w bibliotece szkolnej, z trudem wszyscy się tam mieścimy, a chętnych do współtworzenia "Szczura" jest coraz więcej. Objętość gazetki także wzrosła, z miesiąca na miesiąc więcej uczniów pisze do niej artykuły.